تاریخ انتشار :چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۶
کد مطلب : 94
انتشار کتاب خاطرات حمید جبلی

دیگر رویاها و خواب‌هایم هم سانسور می‌شود

حمید جبلی در ادامه فعالیت‌های نوشتاری‌اش، بخشی از خاطرات خود را منتشر کرده است.
دیگر رویاها و خواب‌هایم هم سانسور می‌شود
 البته این خاطره‌ها همه متعلق به زمان کودکی اوست که در کتابی دو جلدی با نام «خاطرات پسربچه شصت ساله» به چاپ رسیده است.
.
جبلی در گفت و گو با ایسنا اعلام کرد خاطره‌های دوره کودکی و نوجوانی‌اش در سه جلد منتشر خواهد شد.
.
جبلی در پاسخ به اینکه در میان خاطره‌های کودکی او خاطراتی هستند که به دلایل ممیزی حذف شده باشند گفت: «سال‌های دورتر از امروز یکی از مسئولان محترم فرهنگی در جمع فیلمنامه‌نویسان گفت سانسور را خودتان قبول کردید و ذهن و فکر و احساس‌تان عوض شده. من گفتم من دیگر رویاها و خواب‌هایم سانسور می‌شود. حتی در خواب می‌دانم به چه چیزهایی و چرا نزدیک نشوم. یکی از رویاهای شیرینی که از بچگی می‌دیدم پرواز بود؛ بر فراز جنگل، رودخانه و حتی شهرها. بعضی وقت‌ها تا نزدیک ابرها می‌رفتم و روی ابرها مثل تشکی می‌خوابیدم که خستگی‌ام در برود و دوباره پرواز می‌کردم. یک شب فرشته‌ای بدحجاب و بدلباس روی ابرها کنارم آمد و لبخند زد و من آنقدر از عاقبت کار ترسیدم!»
.
جبلی درباره مخاطبان کتاب‌هایش هم گفت:«اول نمی‌دانستم و فقط فکر می‌کردم بچه‌های چند دهه پیش  به دلیل وجود خاطراتی از آدامس یک ریالی، شانسی، فوتینا، چرخ و فلکی دوره‌گرد که ما را به آسمان می‌بُرد و ... با این قصه‌ها ارتباط برقرار کنند ولی تازه فهمیدم کودکان و نوجوان به عنوان داستان آنها را می‌خوانند»
.
جبلی در پایان درباره زندگی‌اش در دنیای عروسک‌ها گفت:«وای بر من که انگار ده برابر عمرم، زندگی کردم. دنیای عروسکی و عروسک‌هایی که ما با هم زندگی کردیم، عدد و معدودی ندارد . مخاطب شاید همین چند عروسک معروف را بشناسد ولی من نصف عمرم را پشت این لته‌های چوبی عروسکی گذراندم . آن طرف رنگ‌های پرنشاط و متنوع داشت و طرف ما پر از تراشه و چوب و میخ‌هایی که به دست و بال‌مان می‌گرفت. از قصه‌ها خیلی دور شدیم...»
  https://cinemadailytv.com/vdci2.a3tt1a5ccb.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما