تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۴
کد مطلب : 929
 فیلم حمید نعمت‌الله سرانجام رنگ پرده سینماها را می‌بیند؟
احتمال رفع توقیف «قاتل و وحشی» بعد از صدور مجوز «روشن»
در حالی که با گذشت سه سال هنوز نه اجازه اکران و نه نمایش در جشنواره‌های داخلی یا خارجی برای فیلم حمید نعمت‌الله صادر شده، روزنامه جوان از احتمال رفع توقیف این فیلم خبر داد.

🔹در این خبر آمده:«با اعطای پروانه نمایش به «روشن»، عملاً چراغ رفع توقیف فیلم‌های مسئله داری را که در دولت قبل به دلیل بی‌ملاحظه‌گری‌ها توقیف شده بودند روشن کرده است. فیلم با وجود اینکه هیچ گاه به صورت رسمی توقیف نشده بود، ولی اکران هم نشده بود. در تیرماه امسال وقتی فیلم سینمایی «شیشلیک» به کارگردانی محمدحسین مهدویان و بازی عطاران از اکران دور شد، زمزمه‌هایی شنیده شد مبنی بر اینکه «روشن» هم به سرنوشت شیشلیک دچار شده است. علت اصلی این زمزمه‌ها هم محتوای فیلم روشن است.

🔹اکنون به نظر می‌رسد که سازمان سینمایی در راستای توصیه‌های وزیر ارشاد، اولین گام را برای رفع توقیف فیلم‌ها برداشته است. در سال‌های اخیر تعدادی از فیلم‌های کارگردانان سرشناس سینما هم یا به صورت رسمی توقیف شده‌اند یا تکلیف نمایش یا عدم نمایش آن‌ها مشخص نیست. یکی از این آثار که این روز‌ها زمزمه‌های رفع توقیف آن به گوش می‌رسد، فیلم سینمایی «قاتل و وحشی» است. فیلمی به کارگردانی حمید نعمت‌الله که چند سالی است درگیر حواشی است و اکران نمی‌شود. سازمان سینمایی در دور جدید پرداختن به فیلم‌های توقیفی، سراغ آثاری رفته است که در سال‌های اخیر توقیف شده یا وضع اکران مبهمی داشته‌اند. با این وجود چند اثر شاخص از سال‌های گذشته در انتظار اکران هستند که شاید مشهور‌ترین آن‌ها «گزارش یک جشن» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا باشد.» https://cinemadailytv.com/vdcd2n0n6yt0x.a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما