تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۵
کد مطلب : 925
وودی آلن اعلام بازنشستگی کرد:

پایان کار با پنجاهمین فیلم

کارگردان «امتیاز نهایی»: آخرین فیلمم هیجان انگیز، دراماتیک و بسیار ناگوار است
پایان کار با پنجاهمین فیلم

وودی آلن در حالی که در حال کار روی 50 امین فیلمش است، اعلام کرد این فیلم آخر او خواهد بود و بعد از این فیلم اثر دیگری نخواهد ساخت. او این خبر را در گفتگویی با نشریه لا وانگاردیا اسپانیا اعلام کرده و گفته دیگر علاقه به ساختن فیلم بیشتری ندارد اما می‌خواهد در سالهای آخر عمرش رمان بنویسد.
.
فیلم نهایی آلن در حال انجام مراحل پیش تولید در فرانسه است و گفته می‌شود که تماما به زبان فرانسوی خواهد بود و هنوز نامی ندارد. آلن به این نشریه گفته که این فیلم شباهت زیادی به «امتیاز نهایی» دارد و «هیجان انگیز، دراماتیک و بسیار ناگوار است.» فیلمبرداری این فیلم قرار است در چند هفته آینده آغاز شود، و احتمالا اولین نمایش خود را در جشنواره کن تجربه خواهد کرد.
.
آلن در طی دوران حرفه‌ای اش بیش از 16 بار نامزد بهترین فیلمنامه شده از جمله برای آثاری مثل «آنی هال»، «هانا و خواهرانش»، «جنایت جنحه» و «رز ارغوانی قاهره». او همچنین 4 جایزه اسکار یکی برای کارگردانی (آنی هال) و سه جایزه برای فیلمنامه غیراقتباسی («آنی هال»، «هانا و خواهرانش» و «نیمه شب در پاریس») دریافت کرده است.
.
در سالهای گذشته واکاوی مجدد اتهامات وارده از طرف میا فارو شریک زندگی سابق آلن درباره آزار دختر خوانده‌اش دیلن فارو توسط رسانه‌ها که در سال 1992 و و در هفت سالگی دیلن فارو اتفاق افتاده بود، سبب لغو شدن بسیاری از روابط حرفه‌ای آلن مخصوصا در آمریکا شد. از جمله قرارداد او با استودیوی آمازون که قرار بود به تولید چند فیلم و سریال توسط آلن منتهی شود. آلن در این سالها کتاب زندگی‌نامه‌ای به نام «فی‌الوقع هیچ چیز» Apropos of Nothing منتشر کرد که در آن از موضع خود دربرابر این اتهامات دفاع کرد./ترجمه سینمادیلی https://cinemadailytv.com/vdcjfiehzuqe8.sfu.html
تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما