تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۱
کد مطلب : 924
انتخاب نماینده ایران برای اسکار بدون «برادران لیلا»
چرا اجازه بررسی این فیلم را نمی‌دهید؟!
.
با نزدیک شدن به زمان معرفی نماینده ایران برای اسکار ۲۰۲۳ سعید روستایی اعلام کرد کمیته انتخاب نماینده ایران اجازه بررسی «برادران لیلا» را پیدا نکرده و این فیلم در جمع گزینه‌های بررسی شده امسال نبوده.
.
کارگردان «برادران لیلا» در این مورد به ایسنا گفت:«فیلم «برادران لیلا» در میان فیلم‌های در حال بررسی در کمیته معرفی نماینده ایران به اسکار وجود ندارد در حالیکه قرار بود در سازمان سینمایی انعطاف به خرج داده شود تا فیلم برای گرفتن پروانه، به شورای پروانه نمایش ارجاع داده شود زیرا به هر حال ما با هماهنگی‌هایی فیلم را به جشنواره کن فرستاده بودیم اما جای سوال است چرا حالا که به زمان معرفی نماینده اسکار رسیده‌ایم، « برادران لیلا» با تمام امتیاز هایی که داشته از این رقابت کنار گذاشته شده است؟»
.
«برادران لیلا» از مدتی قبل اکران خود را در فرانسه آغاز کرد و تاکنون بیشتر از فیلم‌ «متری شش و نیم» که آن نیز در این کشور اکران شده بود بلیت فروخته و فروش‌اش پس از سه هفته به هفتصد هزار یورو رسیده و به زودی به نزدیک یک میلیون یورو هم می‌رسد.‌حق پخش این فیلم از سوی۴۰ کشور دیگر دنیا خریداری شده و قرار است به اکران برسد. ضمن اینکه از سوی ۲۰ فستیوال هم دعوت شده است.»
.
«برادران لیلا» تنها فیلمی از سینمای ایران بوده که امسال در بخش اصلی جشنواره کن حضور داشت و یک کمپانی بزرگ همچون وایلدبانچ که بیش از ۱۰ نخل طلای کن را جایزه برده، به عنوان پخش‌کننده بین المللی این فیلم فعالیت می‌کند. براین اساس این سوال برای ما مطرح است که چرا اجازه داده نشده که هیئت انتخاب کمیته اسکار، فیلم «برادران لیلا» را ببیند تا تصمیم‌گیری برای انتخاب نماینده سینمای ایران, پس از بررسی تمام فیلم‌ها اتفاق بیفتد؟»
.
او در پاسخ به اینکه آیا آمادگی اکران فیلم را در ایران به شرط انتخاب در این کمیته دارد؟ گفت: «صدر در صد. همه چیز برای بهترین اکران در کشور آماده‌ است.»
  https://cinemadailytv.com/vdcic5a32t1ar.bct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما