تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۷
کد مطلب : 909
یک واکنش به «تفریق» مانی حقیقی پس از اولین نمایشش در تورنتو:

یک تریلر روانشناسانه با دو بازی درخشان

«رویارویی با نسخه بی‌رحم خود»
یک تریلر روانشناسانه با دو بازی درخشان
‍ /

🔹مانی تفریق آخرین ساخته مانی حقیقی این روزها در حال نمایش در جشنواره تورنتو است. این فیلم روایت یک زن باردار به نام فرزانه (ترانه علیدوستی) است که مردی بسیار شبیه به شوهرش جلال (نوید محمدزاده) را در یک اتوبوس می‌بیند و وقتی او را تعقیب می‌کند متوجه می‌شود او به دیدار زن دیگری می‌رود. اما زمانی که این مسئله را با همسر خود درمیان می‌گذارد او حضورش را تکذیب می‌کند. پیگیری این ماجرا سبب آشکار شدن رازی عجیب می‌شود که زندگی این زوج را عوض می‌کند.

🔹فیلم حقیقی که اولین نمایشش برای رسانه‌ها را شنبه تجربه کرد، روز سه شنبه، پنجشنبه و یکشنبه آینده هم در این جشنواره برای مخاطبین عادی به نمایش درخواهد آمد. رابین سیتیزن درباره این فیلم در بروشور جشنواره نوشته:«مانی حقیقی در آخرین فیلمش نوعی زیبایی شناسی سیاه را پیش‌گرفته و یک تریلر روانشناسانه درباره شخصیت‌هایی ساخته که با نسخه‌ای بی رحمانه‌تر خود در شهری پر از باران روبرو می‌شوند. همراه با این داستان موسیقی پرتنش و فیلمبرداری تاریک شاجاعانه‌اش. «تفریق» شما را به درون معما می‌برد و تمامش توسط دو بازیگر شناخته شده ایرانی در مرکز اثر یعنی علیدوستی و محمدزاده انجام می‌شود که اجرایی درخشان و برابر ارائه می‌دهند. چیزی بیشتری از اینکه این فیلم  یک اثر معمایی است که در تاریکی منتظر شماست، نمی‌خواهم چیزی افشا کنم.»

🔹خود حقیقی درباره این فیلم گفته:«من می‌خواستم حال وهوای تهران معاصر را در این فیلم ضبط کنم. سرکوب و اضطراب و همچنین امیدی مداوم برای چیزی بهتر. بدون اینکه بخواهم یک اثر کاملا سیاسی یا تحلیلی و آموزشی بسازم. من می‌خواستم یک داستان عاشقانه جذاب و پرتعلیق را روایت کنم که نشان دهد حس یک زندگی دوگانه در این شهر عجیب و بسیار جالب چطور است.»/ترجمه سینمادیلی https://cinemadailytv.com/vdcbu9b9prhbg.iur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما