تاریخ انتشار :دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۲
کد مطلب : 675
بعد از 6 دهه موسیقی ساختن، جان ویلیامز اعلام کرده که شاید فیلم «ایندیانا جونز 5» آخرین فیلمی باشد که او موسیقی آن را خواهد ساخت.
پایان کار سازنده موسیقی «فهرست شیندلر» و «جنگ ستارگان» در سینم


بعد از 6 دهه موسیقی ساختن، جان ویلیامز اعلام کرده که شاید فیلم «ایندیانا جونز 5» آخرین فیلمی باشد که او موسیقی آن را خواهد ساخت. به گزارش آسوشیتدپرس ویلیامز در گفتگویی اعلام کرده:«در حال حاضر در حال ساختن موسیقی ایندیا جونز 5 هستم که هریسون فورد (که خیلی خیلی از من جوانتر است) گفته که آخرین فیلمش خواهد بود. و من فکر کردم، اگر هریسون می‌تواند این کار را کند، شاید من هم بتوانم.»
.
ویلیامز در این گفتگو ادامه داده که کارهای دیگری در اولویت او هستند و مثلا ساختن موسیقی برای یک فیلم «جنگ ستارگان» نزدیک شش ماه از او زمان می‌برد که به گفته او تعهد بسیار طولانی مدتی است. او به جای این کار ترجیح می‌دهد برای کنسرت موسیقی بنویسد، از جمله یک کنسرتو پیانو که به تازگی برای امانوئل اکس پیانیست آمریکایی نوشته است. همچنین در بهار امسال او و یو یو ما آلبومی مشترک با ارکست فیلارمونیک نیویورک منتشر کردند.
.
ویلیامز یکی از تاثیرگذارترین آهنگسازان تاریخ است که تا به حال 5 بار برنده اسکار و 52 بار نامزد این جایزه شده و تنها والت دیزنی است که تعداد نامزدی‌های بیشتری از او دارد!
.
او مخصوصا به خاطر همکاری‌هایش با استیون اسپیلبرگ شناخته می‌شود و خود اسپیلبرگ او را «مهمترین یار من در موفقیتم به عنوان یک فیلمساز» نامیده است. آثاری مثل «آرواره‌ها»، «جنگ ستارگان»، «پارک ژوراسیک»، «برخورد نزدیک از نوع سوم»، «ای تی»، «ایندیانا جونز»، «سوپرمن»، «فهرست شیندلر» و «هری پاتر» تنها گوشه‌ای از کارنامه حیرت انگیز او هستند.
.
هرچند احتمالا ویلیامز موسیقی فیلم را کنار بگذارد اما در سن ۸۹ همچنان سرپا و فعال است و در ادامه سال کنسرت‌هایی در لس آنجلس، سنگاپور و لیسبون پرتغال خواهد داشت.»/ ترجمه سینمادیلی https://cinemadailytv.com/vdcbusb0prhbz.iur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما