تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸
کد مطلب : 649
روابط عمومی سازمان سینمایی:

«برادران لیلا» توقیف شد

پروانه نمایش فیلم سعید روستایی صادر نمی‌شود
«برادران لیلا» توقیف شد
.
سازمان سینمایی دقایقی قبل اعلام کرد برای فیلم تازه سعید روستایی به علت اصرار به تخلف و اعلام اصلاح نکردن فیلم توسط کارگردان پروانه نمایش صادر نخواهد کرد تا سومین فیلم سعید روستایی تا اطلاع ثانوی مجوز نمایش در ایران نداشته باشد!
.
در اطلاعیه این سازمان آمده:«فیلم سینمایی «برادران لیلا» بدون طی کردن تشریفات و روند قانونی برای جشنواره فیلم کن ارسال شده بود. از آن جایی که این فیلم بدون اخذ پروانه نمایش و بی توجه به مقررات به جشنواره کن ارسال شده بود معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی با هدف مساعدت و حل مشکل فیلم از تهیه کننده و کارگردان آن خواست تا طی جلساتی وضعیت و شرایط فیلم و فرایند آن را بررسی نمایند.
.
با همکاری تهیه کنندگان فیلم ، «برادران لیلا» در سازمان سینمایی مورد بازبینی قرار گرفت و تصمیم و توافق بر این شد تهیه کننده و کارگردان برای دریافت پروانه نمایش جهت ارائه نسخه نهایی در جشنواره کن ، موارد و اصلاحات لازم را که بخشی از آنها حتی در فیلمنامه مصوب شورای پروانه ساخت نیز وجود نداشته اعمال نمایند که این مهم حتی در یک مورد از موارد اعلامی محقق نشد .
.
برغم تاکید و تذکرات لازم برای رعایت قانون و با علم و آگاهی تهیه کننده و کارگردان نسبت به تبعات هرگونه تخلف ، متاسفانه فیلم مذکور بدون هیچگونه همکاری و انجام اصلاحاتی در جشنواره کن به نمایش در آمد . چنانکه عوامل اصلی فیلم با اصرار و ابرام بر ادامه مسیر اشتباه نشان دادند که اکران فیلم در جشنواره کن را بر نمایش در سالن های سینما و مخاطبان داخلی ترجیح می دهند.
.
از این رو، فیلم «برادران لیلا» به تاسی از اصل «قانون گرایی، استانداردسازی و عدالت محوری» و به دلیل تخلفات آگاهانه و رفتار مغایر با قوانین و مقرراتی چون: ، شرکت در جشنواره های خارجی بدون عبور از مجرای قانونی و اخذ پروانه نمایش، سرپیچی از مقررات و اصرار بر ارائه نسخه اصلاح نشده برغم تعهدات صورت گرفته و استمرار بر تخلف و مداومت بر آن حتی بعد از جشنواره کن و شرکت در جشنواره مونیخ و در نهایت اعلام رسمی کارگردان محترم مبنی بر عدم پذیرش اصلاح فیلم، این فیلم تا اطلاع ثانوی و تا رفع موانع ایجاد شده ، صلاحیت اخذ پروانه نمایش را نخواهد داشت.»
  https://cinemadailytv.com/vdccaoqe82bq0.la2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما