تاریخ انتشار :جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۷
کد مطلب : 561
واکنش‌ها به صحبت‌های رئیس صدا و سیما علیه شبکه نمایش خانگی
در حیرتم! ظاهرا از شما هم آبی گرم نمی‌شود
 

🔹بعد از صحبت‌های رئیس سازمان صدا و سیما علیه شبکه نمایش خانگی پرویز پرستویی و یک صنف تولیدکنندگان شبکه خانگی جوابیه هایی به او منتشر کردند

🔹پرویز پرستویی در بخشی از یادداشتش نوشته:«..در حیرتم!
اقلا مشخصا نام ببرید ماهم بدانیم منظور شما کدام نمایش خانگی است ک نمی‌شود با خانواده دید؟
بنده هم بعضی از سریال های نمایش خانگی را دوست ندارم. ولی یک استثنا هم قائل شوید مثلا فصل یک شهرزاد 
خاتون، میخواهم زنده بمانم و...یا سریال همگناه که بنده هم سهم کوچکی در آن داشتم که یکی از پرمخاطب ترین نمایش خانگی بود.  آیا فکر نمی کنید از زمانیکه تولیدات نمایش خانگی راه افتاده موجب شده که مردم دیگر سریال های ترکیه ای شبکه های جِم را نمی بینند؟بنظرم این کم لطفی است ،چرا که در حال حاضر خیلی از نمایش های خانگی جُورِخیلی از تولیدات صدا و سیما را می کِشد .
آیا فکر نمی کنید چرا دیگر تولیدات سیما اُفت کرده است؟
آیا فکر نمی کنید از زمانیکه تلویزیون جناحی شده دیگر مخاطب خود را ازدست داده است؟آیا فکر نمی کنید چرا خیلی از هنرمندان دیگر رغبت فعالیت در تلویزیون را ندارند؟

🔹نگاهی به تولیدات دهه ۶۰ ،۷۰و۸۰ بیاندازید
که چه کارهای درخشانی تولید میشد!حداقل شما به عنوان مسئول جدید کاری کنید که هنرمندان به تلویزیون برگردند و پلی باشند بین صدا و سیما با مردم !اصلا فکر کرده اید که از کی نمایش خانگی شکل گرفت ؟کاری نکنید که کم کم آندسته از هنرمندانی هم که در حال حاضر در تلویزیون فعال هستند نیز به نمایش خانگی روی آورند. امیدوارم حداقل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز نمایش های خانگی را بعهده بگیرد ،چرا که متاسفانه ظاهرا از شما هم به عنوان مسئول جدید آبی گرم نخواهد شد..»

🔹همچنین کمیته رفع موانع تولیدات فرهنگی متشکل از صنوف مختلف ویدیوی در بخشی از بیانیه‌اش خطاب به رئیس صداوسیما نوشت:«..کاش در راه فعالیت این مجموعه‌های خصوصی و بی‌نیاز به بیت‌المال، سنگ‌اندازی نمی‌شد و  از همه مهم‌تر به همه هنرمندان، تولید کنندگان و اهالی فرهنگ و هنر این چنین نمی‌تاختید و همه آثار آنها را غیر قابل پخش نمی‌دانستید.

🔹شما با بیان این دیدگاه‌، ۱۲هزار هنرمند شاغل در این صنعت و چندین میلیون مخاطب فهیم و خانواده دوست نمایش خانگی را نادیده گرفتید و اظهاراتی داشتید که همانا ریشه گسست سالیان اخیر بین هنرمندان و رسانه ملی بوده است که هر روز شاهد جدایی هنرمندان بیشتری از رسانه ملی  هستیم که برای ما نیز به عنوان مخاطب این رسانه و یک ایرانی ناگوار و ناخوشایند است.

🔹جناب جبلی! ای کاش به جای نگاه سلبی و تهدید محور، نگاهی فرصت محور داشتید؛ تا با همبستگی محتواهای تولید شده در صنعت نمایش خانگی و رسانه ملی قدم موثری به سود مردم ایران برداریم.» https://cinemadailytv.com/vdcfiydtaw6dv.giw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما