تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴
کد مطلب : 293
دو وصیت رخشان بنی‌اعتماد به فیلم‌سازان جوان:

«لذت فیلمسازی را همین الان و همین‌جوری که هستید ببرید»

در اختتامیه جشنواره فیلم تصویر که همزمان با اختتامیه تصویر سال در خانه هنرمندان ایران برگزار شد، رخشان بنی‌اعتماد کارگردان سینمای ایران صحبت‌هایی را مطرح کرد.
«لذت فیلمسازی را همین الان و همین‌جوری که هستید ببرید»
در اختتامیه جشنواره فیلم تصویر که همزمان با اختتامیه تصویر سال در خانه هنرمندان ایران برگزار شد، رخشان بنی‌اعتماد کارگردان سینمای ایران گفت: «در یک دوره‌هایی وقتی می‌دیدم سینمایی که باید مستقل باشد، متاثر از فضای گیشه و یا محدودیت‌های سینمای حرفه‌ای و رسمی است؛ می‌ترسیدم چون آنها باید از نگاه و طراوت اندیشه و تازگی شما تاثیر بگیرند، نه برعکس شما تحت تاثیر فضای جاری و ساری باشید. در مجموعه کارهایی که امسال دیدم؛ خیلی امیدوار شدم. فیلم‌های خوب و مستقلی ساخته شده بود. به همه‌ی شما تبریک می‌گویم.»
.
بنی‌اعتماد در پایان صحبت‌هایش گفت: «دو وصیت برای شما دارم. وصیت اول این که جشنواره چیز خوبی است، اما سرنوشت یک فیلم به یک جشنواره ربط ندارد. این‌جا سه داور بودند که اگر جای آنها سه داور دیگر نشسته بودند، نتیجه می‌توانست متفاوت باشد و چه بسا فیلم شما با دیگری جایش عوض شود. وصیت دوم هم این که لذت فیلمسازی و سینما را همین الان و همین‌جوری که هستید ببرید. عرصه‌ها گسترش پیدا کرده و سینمای رسمی و حرفه‌ای تنها مسیر رساندن شما به مخاطب نیست. مدیاها فرق کرده؛ سینما را همینجوری که شروع کردید ادامه بدهید.»
.
  https://cinemadailytv.com/vdchtxnid23nw.ft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما