تاریخ انتشار :جمعه ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷
کد مطلب : 256
سازمان سینمایی با رشد شصت درصدی قیمت بلیت مخالفت کرد.
سازمان سینمایی با بلیت پنجاه هزار تومانی مخالفت کرد
به گزارش سینمادیلی در حالی که هفته گذشته قیمت پنجاه هزار تومان برای بلیت‌ سینماها در سال جدید در شورای صنفی نمایش تصویب و برای تایید به سازمان سینمایی ارائه داده شده بود، این سازمان با رشد شصت درصدی قیمت بلیت مخالفت کرد. با این وجود قیمت جدید هم شاهد رشد قابل ملاحظه‌ایی نسبت به قبل خواهد بود.
.
بر اساس توافقات صورت گرفته بین شورای صنفی و سازمان سینمایی قیمت بلیت سینماها چهل هزار تومان اعلام خواهد شد اما این قیمت تمام شده برای تماشاگران سینما نخواهد بود و شورای صنفی به دنبال این است به این رقم ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده هم اضافه ‌شود و تا برای تماشای یک فیلم در یک روز تعطیل در سینماهای مدرن حدود ۴۳ هزار تومان پرداخت شود. همچنین دو روز نیم‌بها شدن سینماها هم احتمالا منتفی می‌شود و سینماها مانند گذشته تنها سه‌شنبه‌ها نیم بها هستند. همچنین ظرفیت سینماها در ایام نوروز از پنجاه درصد به هفتاد و پنج درصد افزایش می‌یابد.
.
نهایی شدن این تصمیمات به جلسه نهایی روز شنبه شورای صنفی و مدیران سازمان سینمایی بستگی دارد و باید دید تلاش شورای صنفی نمایش برای گران کردن فیلم دیدن برای مخاطبان تا چه حد موفق می‌شود.
  https://cinemadailytv.com/vdcgr39x4ak9n.pra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما