تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۶
کد مطلب : 149
پاسخ رئیس سازمان سینمایی به انتقادها از مردانه بودن هیات داوران:

«خانم‌های سینماگر مشغله داشتند»

ئیس سازمان سینمایی  به انتقادها از مردانه بودن هیات داوران جشنواره چهلم  واکنش نشان داد
«خانم‌های سینماگر مشغله داشتند»
🔹در سومین روز از برگزاری جشنواره فیلم فجر، لادن مستوفی  از مردانه بودن هیئت داوران جشنواره فیلم فجر انتقاد کرد و گفت: «جای خانم‌ها در هیئت داوران چهلمین جشنواره فیلم فجر خالی است. ما عادت کرده‌ایم در یک جامعه مردسالار زندگی کنیم و این هم احتمالا به همین دلیل است.»

🔹حالا رئیس سازمان سینمایی  به انتقادها از مردانه بودن هیات داوران جشنواره چهلم  واکنش نشان داد و گفت: «این موضوع کج‌سلیقگی نیست و ما فعالیت خانم‌ها را در جشنواره داشته‌ایم؛ همچنان که در هیات انتخاب خانم پوران درخشنده را داشتیم.

🔹در حقیقت ما خواهان حضور خانم‌ها در این هیات بودیم، اما خانم‌های سینماگری که به آن‌ها مراجعه کردیم به دلیل شرایط کاریشان فرصت حضور نداشتند. اگر این امکان محقق می‌شد و خانم‌ها می‌توانستند در این جمع حضور بیابند شرایط بهتر می‌شد، اما کسانی که به آن‌ها مراجعه کردیم گرفتار کار بودند.

🔹نباید نادیده بگیریم که بیماری کرونا ترس ابتلای اعضای خانواده را برانگیخته است. با یکی از کارگردان‌های خانم تماس گرفتیم و خواستیم که در شورای داوری حضور داشته باشد، اما به دلیل نگرانی از ابتلای پدر و مادرش از این موضوع خودداری کرد.» https://cinemadailytv.com/vdchtwnzd23nk.ft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما